Staffing 2019

 

LEADERSHIP TEAM

Principal:                                                     Therese Asplin

Assistant Principal Administration:           David Tunchon (K-6)

Assistant Principal Religious Education:   Donna Kempton(K-6)

 

 

ADMINISTRATION/TECHNICAL STAFF

Office Manager:                                           Sharon MacDonald

Finance Officer:                                           Geraldine Harris

Principal’s PA/Enrolment Officer:              Louise Oliveri

Administration Assistant:                           Helen Prosser

Library Technician:                                      Michelle Agi

Administration Assistant:                           Maria Condo

IT Technician:                                               Greg Hollands

 

TEACHING STAFF

3 Year Old:                                                    Michelle Smith

Kindy:                                                            Jennifer Casey, Sheree Barden

Pre-Primary:                                                 Bianca O’Malley

Pre-Primary:                                                 Madeleine Dent

Pre-Primary:                                                 Tania Briggs/Trish Chivilo

Year 1:                                                           Georgia Stribley

Year 1:                                                           Rachel Kingdon

Year 1:                                                           Danika Groom/Vanessa Heyhoe

Year 2:                                                           Rebekah Smyth

Year 2:                                                           Andrea D’Souza
Year 2:                                                           Vanessa Knowles

Year 3:                                                           Shannon Clune

Year 3:                                                           Emma Bowen

Year 3:                                                           Karen Matthews

Year 4:                                                           Claire Johnson

Year 4:                                                           Demi Ahearn

Year 4 :                                                          Steph Burro

Year 5:                                                           Helen Bonnell

Year 5:                                                           Natasha Zasun

Year 5:                                                           Kiona Craig

Year 6:                                                           Anita Krippner

Year 6:                                                           Lauren Waldock

Year 6:                                                           Ellen Reidy

French:                                                         Beatrice Arangio

The Arts:                                                       Julie Hart, Natali Cooper, Carmen Proudlove, Jenny Attrill

GAT Coordinator:                                         Carolyn Blake

Literacy Support                                          Margaret Cooper

Cluster Leader K-PP                                    Tania Briggs

Cluster Leader 1-2                                       Andrea D’Souza (Term 1 –Danika Groom)

Cluster Leader 3-4                                       Steph Burro  

Cluster Leader 5-6                                       Natasha Zasun

Sports & PE:                                                 Karen Burro, Stuart Gaby

Speech:                                                         Trish Chivilo

School Psychologist:                                    Fiona Currans

 

EDUCATION ASSISTANTS

Education  Assistants:                             Raelene Criddle, Laura Garraway, Danielle Lawrie, Fiona Brennan, Jane Miragliotta, Kate Healy, Sue                                                                                Higgins,  Jodie Gaspar, Debbie Bunter, Alison Sumner, Paula Roach, Robyn Friday, Kelsey Carson, Ciarra Ryan.

 

Aboriginal Education Assistants:              Kassie Whitby and Sherie Townsend

 

SUPPORT STAFF

Canteen:                                                       Tania Taylor and Mary Catalano

Grounds/Maintenance:                               Grant Shadforth

Cleaning:                                                      Mary Catalano and Beda Donnelly.